Home » Aktualności » 100 lat Niepodległej

100 lat Niepodległej

9 listopada 2018 roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi artyści zabrali widzów w podróż do początku ubiegłego stulecia, aby jak najwierniej przypomnieć wydarzenia, dzięki którym dziś mamy wolną Ojczyznę. Uczniowie przypomnieli, jak przebiegała droga do wolności, prezentując wydarzenia poprzedzające datę 11 listopada 1918 roku, które pozwoliły zrozumieć ówczesną sytuację polityczną i rozterki towarzyszące walczącym.

Celebracja wyjątkowej, bo setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, przebiegała w szczególnej atmosferze. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Dyrektor szkoły, Sławomir Szczawiński podkreślił udział szkoły w biciu „Rekordu dla Niepodległej” polegającym na odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu państwowego oraz w akcji #KIEDYMYŻYJEMY, która ma na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie dyrektor, w asyście zaproszonych gości: Pani Agnieszki Jurkiewicz z Nadleśnictwa Olsztynek, Pani Barbary Licznerskiej z Rady Rodziców i Pana Henryka Bacha sekretarza gminy Lubawa, na placu szkoły posadził „Dąb pamięci Romana Dmowskiego”. Jest to symbol udziału naszej szkoły w projekcie „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej”, który został odebrany z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty podczas uroczystej „Gali dla Niepodległej”  w Olsztynie. Od tej chwili drzewo będzie przypominało siłę i wytrwałość naszego narodu w dążeniu do odzyskania upragnionej wolności.

Listopadowe święto dla wielu z nas jest lekcją historii i patriotyzmu. Biorąc udział w celebracji tych szczególnych wydarzeń, dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Nad przygotowaniami do tej uroczystości czuwały panie: Katarzyna Łuczak, Monika Pacholska oraz Kinga Nowakowska.

Galeria;

Linki

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930