Home » Aktualności » Wigilia dla seniorów

Wigilia dla seniorów

19 grudnia 2018 r.  w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła wigilia dla lokalnych seniorów, których jak co roku mieliśmy zaszczyt gościć. Miło widzieć znane nam już twarze, ale też nowe, ponieważ udowadniają nam w ten sposób, że takie spotkania są ważne i potrzebne.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości przez pana dyrektora Sławomira Szczawińskiego, a następnie uczniowie klasy II, III i V pod kierunkiem pani Doroty Cybulskiej wystąpili z przedstawieniem pt. „Królowa Śniegu”. Otrzymali za to gromkie brawa. Ważnym punktem spotkania było składanie życzeń świątecznych, które zapoczątkował ksiądz kanonik, proboszcz parafii  w Grabowie – Kazimierz Wolano, nawiązując do przesłania jakie niesie też z sobą baśń, iż miłość topi największe lody, najbardziej zatwardziałe serca  i zmienia wszystko na lepsze. Tej miłości najważniejszej, od Bożej Dzieciny życzył wszystkim zebranym gościom, którzy następnie w asyście kolęd łamali się opłatkiem i składali sobie wzajemnie serdeczne życzenia.

 

Nie obyło się też bez wspólnego biesiadowania za stołem, śpiewania kolęd i pastorałek przygotowanych przez szkolny chórek pod przewodnictwem pana Stanisława Grzywacza – uczącego obecnie w naszej szkole muzyki. Nad przebiegiem całego wydarzenia czuwała pedagog Ewa Renkel-Bucha, natomiast dekoracje przygotowała pani Kinga Okuniewska, Monika Pacholska i Justyna Józefowicz. By tradycji stało się zadość na zakończenie rozdawano gościom sianko na domowy, wigilijny stół. Cała uroczystość przebiegła w miłej świątecznej atmosferze.

Galeria

Linki

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31