Home » Aktualności » „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Podwójnym  zwycięstwem  Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego  w Grabowie – Wałdykach zakończył się III etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Kadrę szkoły tworzyli: Dominik Przybyłowski, Maja Preuss, Aleksandra Mianecka i Kalina Grubalska, którzy w zawodach zdobyli 95 pkt.

Ponadto w Iławie, oprócz wygranej w drużynie, na najwyższym podium indywidualnie stanął Dominik Przybyłowski.

Za triumfami i dominacją szkoły w ostatnich latach w województwie stoi Sylwia Waldan.

Startujący w imprezie żacy musieli wykazać się szerokimi horyzontami nie tylko na temat parków krajobrazowych swojego regionu, ale również  wiedzą: z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii. Każdą placówkę oświatową reprezentowała 4-osobowa drużyna.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składającego się z 25 pytań; na łączny wynik ekipy składała się suma punktów poszczególnych jej członków. Indywidualnie można było uzyskać 31 punktów, zaś łącznie drużyna maksymalnie mogła zdobyć 124 punkty.

Celem tej rundy konkursu było wyłonienie zespołów, które rywalizować będą o palmę pierwszeństwa w województwie. Finał odbędzie się 22 marca w Olsztynie. Tam spotka się 6 drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

W iławskich zawodach uczestniczyli uczniowie z klas VII – VIII nauczania podstawowego oraz z III klasy nauczania gimnazjalnego.

Linki

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728