Home » Aktualności » Mobilne planetarium

Mobilne planetarium

Kim jest Mikołaj Kopernik?  Dlaczego Ziemia kręci się dookoła Słońca?  Czym jest Układ Słoneczny? Na te i wiele innych pytań uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego mogli uzyskać odpowiedź w miniony wtorek za sprawą mobilnego planetarium, które przybyło do naszej szkoły.

Podczas ciekawych prezentacji wyświetlanych w wielkim „namiocie” rozbitym  w sali gimnastycznej naszej szkoły, dzieciaki podziwiały widok nocnego nieba.  W zaledwie 40 minut odbyliśmy podróż przez wszystkie planety Układu Słonecznego oddalone od siebie o miliony kilometrów. Dowiedzieliśmy się jakiej są wielkości, z czego są zbudowane, jaka jest ich odległość od Słońca, czy posiadają naturalne satelity oraz jaka panuje na nich temperatura w dzień i w nocy.

Wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku, z zapartym tchem śledzili  wszystko to co działo się w kopule planetarium, siedząc na miękkich, kolorowych poduszkach i wdychając zapach ciepłego popcornu, który unosił się w powietrzu. Po seansie wszyscy uczniowie otrzymali kalendarze na rok 2019 oraz mięli możliwość zakupu pamiątek.

Linki

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728