Home » Aktualności » Uczniowie z Grabowa-Wałdyk pomagają bezdomnym zwierzakom

Uczniowie z Grabowa-Wałdyk pomagają bezdomnym zwierzakom

Po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko w Iławie. Zorganizowana została zbiórka karmy, przekąsek, zabawek i kocy dla zwierząt przebywających w Schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów całej szkoły  wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Do naszej szkoły przyjechały panie, które opowiedziały m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się z psem, jak się bronić, o tym, jakie są psie zwyczaje. Na końcu prezentacji odbył się pokaz umiejętności jednego z byłych podopiecznych schroniska – Buby. W schronisku w Iławie aktualnie przebywa 115 psów i 20 kotów.

Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę.

Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do słabszych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

Linki

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031