Home » Aktualności » Sen o Warszawie się ziści

Sen o Warszawie się ziści

Zwycięstwem  Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego  w Grabowie-Wałdykach zakończył się IV etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Spośród sześciu drużyn  reprezentujących Parki Krajobrazowe województwa warmińsko–mazurskiego  Szkoła Podstawowa w Grabowie–Wałdykach okazała się najlepsza i  tym samym zakwalifikowała się do etapu krajowego.  Organizatorem tegorocznego konkursu ogólnopolskiego jest Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

 

Zwycięska drużyna w składzie:  Maja Preuss, Aleksandra Mianecka, Kalina Grubalska i Dominik Przybyłowski zdobyła  250,5 pkt.

Oprócz wygranej drużynowej na olsztyńskim podium indywidualnie stanęli: Aleksandra Mianecka – II miejsce i  Dominik Przybyłowski – III miejsce. Brawo!

Za sukcesami i dominacją szkoły w województwie stoi pani Sylwia Waldan. Przypominamy czytelnikom, że nasza szkoła już po raz szósty stanęła na najwyższym stopniu podium.

Startujący w konkursie uczniowie musieli wykazać się szerokimi horyzontami nie tylko na temat parków krajobrazowych swojego regionu, ale również  wiedzą z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii. Każdą placówkę oświatową reprezentowała 4-osobowa drużyna.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składającego się z 25 pytań oraz rozpoznanie gatunków roślin i zwierząt.

Konkurs miał na celu wyłonienie zespołu, który  będzie reprezentował  województwo warmińsko–mazurskie na szczeblu ogólnopolskim. Finał odbędzie się  w czerwcu na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Ruszamy więc do stolicy!

Linki

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031