Home » Aktualności » Wycieczka do Poznania i Biskupina

Wycieczka do Poznania i Biskupina

W czwartkowy poranek, 6 czerwca 2019 roku, uczniowie szkół  z Grabowa-Wałdyk i z Rożentala wraz ze swoimi opiekunami: Barbarą Guzowską, Katarzyną Łuczak, Kingą Prusaczyk, Mirosławem Śliwińskim i Jolantą Kopańską, wybrali się na edukacyjną  wycieczkę do Poznania i Biskupina. Od samego początku wyprawy uśmiechy gościły na twarzach wszystkich podróżników, a piękne widoki, które mogli podziwiać zza szyb autokaru, zachęcały ich  do rozmów i śpiewów.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku z jego największą atrakcją, koziołkami,  których historię  w ciekawy sposób przytoczyła pani przewodnik. Pełni wrażeń i żądni wiedzy podróżnicy wyruszyli do Stadionu Lecha Poznań. Na miejscu mogli wejść do pomieszczeń, z których korzystają najsłynniejsi, wielkopolscy piłkarze, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nieco zmęczeni, ale wciąż podekscytowani, wyruszyli w dalszą drogą. Tym razem pojechali do Ośrodka Wypoczynkowego w Wenecji, aby nabrać sił na kolejny dzień zwiedzania. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie udali się na pobliską polanę, aby z dala od miejskiego szumu rozpalić tradycyjne ognisko i podziwiać lokalne krajobrazy.

Kolejnego dnia, po (nie)przespanej nocy i zjedzeniu śniadania uczniowie wyruszyli w dalszą trasę. Tym razem kolejką wąskotorową udali się do Biskupina. Zanim jednak przenieśli się w czasie o kilkaset lat, podróżnicy przepłynęli  statkiem po lokalnym jeziorze. Podczas rejsu mogli podziwiać pałuckie tereny z nieco innej perspektywy. Gdy wszyscy powrócili na ląd, rozpoczęli zwiedzanie osady. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie naszych przodków. Niektórych zdziwił widok niecodziennych chat  i przedmiotów, dlatego pytań skierowanych w stronę przewodnika nie było końca.  Nie zabrakło również czasu na kolejne fotografie oraz zakup pamiątek.

Po obiedzie w pobliskiej restauracji podróżnicy wyruszyli w drogę powrotną. Mimo zmęczenia, w autokarze daremnie było prosić o ciszę, gdyż wszyscy ochoczo rozmawiali ze sobą o tym, co było najciekawszym punktem wycieczki.  Z tej wyprawy uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę  i nowe doświadczenia, a ich  nauczyciele planują już kolejny wyjazd.
Galeria

Linki

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930