Home » Aktualności » Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach pożegnali rok szkolny 2018/2019. Dla społeczności szkolnej była to nietypowa uroczystość, ponieważ ze szkołą żegnały się dwa roczniki absolwentów: trzyletniego gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej.

Tradycyjnie dzień rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której uczniowie podziękowali za miniony rok pracy. Zasadnicza część uroczystości odbyła się w szkole. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor Sławomir Szczawiński, który przywitał wszystkich zebranych, a wśród nich wójta gminy Lubawa – pana Tomasza Ewertowskiego, który w swoim przemówieniu pogratulował uczniom i nauczycielom sukcesów, życzył udanego wypoczynku, ale przede wszystkim zwrócił się do pana Romana Ruteckiego, który po wielu latach pracy, w tym na stanowisku dyrektora, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Pan wójt podziękował za dobrą współpracę, dbanie o wizerunek szkoły, włożone serce w każde przedsięwzięcie i oddanie. Ciepłe słowa skierował do emeryta obecny dyrektor, a nauczyciele zadedykowali ulubioną piosenkę pana Ruteckiego pt. Nauczycielka. Chwilom wzruszeń nie było końca. Absolwenci podziękowali swoim nauczycielom za serce, uśmiech i dobre słowo; za pomoc w odkrywaniu tego, w czym są najlepsi.

Dopełnieniem uroczystości były nagrody i wyczekiwane przez 10 miesięcy świadectwa Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce, osiągający sukcesy w konkursach, posiadający wzorową frekwencję Nie zapomniano o „pożeraczach książek” oraz wybitnych sportowcach, dla których przygotowano pamiątkowe puchary. Nie zabrakło też Listów Gratulacyjnych dla rodziców naszych absolwentów, którym należą się podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci.

Po raz pierwszy w historii szkoły najlepsi otrzymali Bernardy – nagrody dla Super Absolwentów. W miłym nastroju uroczystość została zakończona życzeniami pana dyrektora, który podziękował za rok pracy i życzył wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku.
Galeria

Linki

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930