Home » Aktualności » Lato w Grabowie

Lato w Grabowie

Lato w Grabowie zachęcało do aktywności na świeżym powietrzu. Na powitanie wakacji Rada Sołecka zorganizowała piknik rodzinny z wieloma atrakcjami  dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. Podczas pikniku można było wziąć udział w takich konkurencjach jak: bieg z przeszkodami,  trzyosobowy bieg w spodniach czteronogawkowych, podnoszenie ciężarów, wyścigi na nartach, malowanie twarzy. Największym jednak  powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny.

Dzięki OSP z Rożentala odbył się pokaz medyczny, podczas którego każdy mógł spróbować reanimacji  i uzyskać wiele cennych wskazówek na ten temat. Dla wszystkich uczestników pikniku były nagrody i słodki poczęstunek. Mniej aktywni kibicowali oraz korzystali z grilla i kawiarenki.

Należy wspomnieć, że Rada Sołecka wsi Grabowo jest współwykonawcą projektu pt; ,,Komu w drogę temu czas!’’ realizowanego w ramach programu  „Działaj Lokalnie ’’ Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność  realizowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii, oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Iławie  Stowarzyszenie  „Przystań” i  z Gminę Wiejską Lubawa. Autorzy projektu to grupa aktywnych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach.

W związku z tym RS zorganizowała na zakończenie wakacji piknik, który cieszył się jeszcze większą frekwencją. Z tej okazji urządzili „Dzień pieczonego ziemniaka”, na który przyszli licznie nie tylko mieszkańcy wsi. Nie odbyło się bez ogniska z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Powodzeniem cieszyły się własnoręcznie przygotowane frytki.

W trakcie pikniku dzieci puszczały wielkie mydlane bańki i tworzyły ziemniaczane kukiełki. Swą pomysłowością zachęcały do działania dorosłych. Organizatorzy nie zapomnieli o słodkim poczęstunku do kawy i drobnym upominku dla każdego. Pani sołtys wsi Grabowo wraz z RS, serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tych imprez i mają nadzieję, że każda następna będzie cieszyła się obecnością mieszkańców.

Rada Sołecka Grabowa

Linki

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30