Home » Aktualności » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 września 2019 w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach świętowaliśmy trzeci Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie przebiegało w dwóch etapach. Pierwsza część skierowana była do przedszkolaków i klas I-III, natomiast druga  była dla uczniów klas IV-VIII. W tym roku w nasze progi zawitali Dziadkowie.

Pan dyrektor powitał naszych wspaniałych gości i rozpoczęliśmy słuchanie bajek, które przygotowali nasi goście.

Pani Michalina Zakrzewska, babcia Szymona i Błażeja odczytała baśń pt. „Brzydkie Kaczątko”. Pani Barbara Zajączkowska, babcia Szymona, Jakuba i Julki odczytała bajkę pt. „Czerwony samochodzik”, natomiast Pan Stanisław Tomaszewski odczytał nam opowiadanie z książki „Gang słodziaków” pt. „Wielki koncert”. Po wysłuchaniu baśni i bajek uczniowie odpowiadali na liczne pytania, z którymi świetnie sobie poradzili.  Następnie wysłuchali piosenkę, która mówiła o tym dlaczego warto czytać książki. Na zakończenie nasi goście otrzymali podarunki od dzieci.

Kolejny etap skierowany dla uczniów klas IV-VIII rozpoczął się od krótkiego nagrania, w którym Para Prezydencka zapowiedziała Narodowe Czytanie i ogłosiła ważne dla Polaków Nowele. Wśród ośmiu lektur pojawiła się „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, której fragmenty odczytali uczniowie klasy VIII. Głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały Panie: Kinga Okuniewska i Monika Pacholska. Tego dnia odbyła się również degustacja książki. Uczniowie losowali cukierki, w których znajdowały się fragmenty książek. Nad przebiegiem czuwała Pani Katarzyna Łuczak.

Linki

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30