Home » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W każdej polskiej szkole, 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły, a także jej uczniów, którzy jak co roku, dołożyli wszelkich starań by wszystko odbyło się zgodnie ze scenariuszem.

W Szkole Podstawowej im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach był to również niezwykły dzień.
Uczniowie całej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by oficjalnie przyjąć do społeczności szkolnej dzieci z klasy I, które w pierwszej części naszej uroczystości, nad którą czuwała Pani Justyna Józefowicz, zostały „pasowane” na uczniów naszej szkoły.
Kolejnym punktem apelu było rozdanie nagród nauczycielom naszej szkoły. W tym roku za swoją pracę dydaktyczną i zaangażowanie w życie szkoły nagrody otrzymały Panie: Justyna Józefowicz, Monika Pacholska, Marta Kowalewska, Sylwia Waldan oraz Ewa Renkel-Bucha.
Nie był to jednak koniec atrakcji. Pani Monika Pacholska wraz z Panią Katarzyną Łuczak przygotowały przedstawienie, w którym to sam Albert Einstein poszukiwał nauczyciela idealnego. Choć kandydatów na to miejsce było wielu, to jednak żaden nie pasował do wzoru stworzonego przez Einstein’a.
Niestety, ideałów nie ma, za to nasi uczniowie podczas spektaklu spisali się na medal. Z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w próbach by jak najlepiej zaprezentować się podczas uroczystości i udało się znakomicie! Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Pani Żaneta Markowska-Dykre.

Linki

październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Skip to content