Home » Aktualności » Tydzień Kariery w SP Grabowo-Wałdyki

Tydzień Kariery w SP Grabowo-Wałdyki

Realizacja zadań z zakresu doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wpisała się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. W tym czasie uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Mój zawód – moja przyszłość w kulturze. Prace zostały wykonane w  różnorodnych technikach  plastycznych, jak też w formie zdjęć.

Na ich podstawie wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Po naradach jury wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kl. I
Miejsce 1- Blanka Bach
Miejsce 2 – Zuzanna Borowska
Miejsce 3 – Nadia Wileńska

Kl. II
Miejsce 1- Olaf Krzemiński
Miejsce 2 – Marcel Jarząbek
Miejsce 3 – Karol Wiśniewski

Kl. III
Miejsce 1- Aleksandra Kołecka
Miejsce 2 – Marta Józefowicz
Miejsce 3 – Hubert Cianciara

Kl. IV – VI
Miejsce 1- Patryk Krajweski
Miejsce 2 –Julia Krauzewicz
Miejsce 3 – Antoni Krużewski

Kl.VII – VIII
Miejsce 1- Krystian Zalewski
Miejsce 2 –Magdalna Markowska
Miejsce 3 –Paweł Rafiński

Ponadto w ramach obchodów tygodnia kariery do naszej szkoły zostali zaproszeni  goście: Pan Paweł Szauer – strażak z Rożentala oraz Pan Michał Jarząbek – rolnik z Wałdyk. Obaj Panowie opowiadali wszystkim uczniom o swojej pracy, o ścieżce edukacyjno-zawodowej jaką musieli i cały czas muszą realizować, kształcić się przez całe życie, o tym, iż dobrze wykonywana praca staje się misją, zadaniem życiowym oraz, że trzeba podążać z duchem czasu i doskonalić swoje umiejętności i możliwości zawodowe. Uczniowie słuchali ich z zainteresowaniem. Oprócz tego w klasie ósmej odbyły się warsztaty poprowadzone przez powiatowego koordynatora ds. doradztwa zawodowego Panią Annę Kowalewską, która przybliżyła młodzieży istotne fakty dotyczące wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia. W klasie siódmej zaś odbyły się zajęcia na temat ścieżek kształcenia w polskim systemie edukacji, poprowadzone przez doradcę zawodowego Ewę Renkel-Bucha, która jednocześnie czuwała nad organizacją i przebiegiem obchodów tygodnia kariery  w Szkole Podstawowej  w Grabowie-Wałdykach. Na zakończenie Pan Dyrektor Sławomir Szczawiński podsumował przebieg wydarzeń zawodoznawczych, podkreślając rolę uczenia się przez całe życie oraz wartość pracy.

Linki

październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Skip to content