Home » Aktualności » Pasowanie w Grabowie-Wałdykach

Pasowanie w Grabowie-Wałdykach

„My jesteśmy przedszkolaki maluszki kochane”- tymi słowami przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach dnia 8 listopada, powitały przybyłych gości na uroczystości Pasowania na przedszkolaka i starszaka.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Część artystyczną rozpoczęły wspólnie wszystkie przedszkolaki. Zarecytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę pt. „Będę przedszkolakiem”. Następnie starszaki przejęły stery śpiewając piosenkę pt. „W przedszkolu jest nas wiele” i recytując wiersze. Przyszedł czas i na maluchy, które zatańczyły jesienny taniec do piosenki M. Grechuty pt. „Dni których nie znamy”. W dalszej części wszystkie przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie.

Następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania dzieci młodszych na przedszkolaka, a starszych na starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom i kubek ze swoim imieniem. Po części artystycznej maluchy zaprosiły swoich rodziców do zabaw ruchowych. Na pierwszy ogień wystartowali tatusiowie bawiąc się do piosenki pt. „Gąsienica Basi”. Następnie w tany ruszyły mamusie do piosenki pt. „Buty Basi”. Do ostatniej zabawy ruchowej pt. „Głowa ramiona kolana pięty” poderwali się wszyscy uczestnicy imprezy.

Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekali już wszyscy uczniowie szkoły i nauczyciele, aby włączyć się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i równo o 11:11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Linki

listopad 2019
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Skip to content