Home » Aktualności » Spotkanie wigilijne z seniorami

Spotkanie wigilijne z seniorami

13 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach w ramach akcji „Razem na Święta”, odbyła się wigilia dla seniorów z Grabowa, Wałdyk i Wiśniewa. Wszystkich zebranych gości powitali uczniowie prowadzący uroczystość:Wiktoria Aleksandrowicz i Krystian Zalewski oraz dyrektor Sławomir Szczawiński, który podkreślił, jak cenne są te coroczne spotkania w tak licznym i miłym gronie.

Następnie prowadzący zaprosili gości do obejrzenia przedstawienia „Betlejemska dobranocka” w wykonaniu uczniów klas I – III pod kierunkiem p. Doroty Cybulskiej. Występ przeplatany krótkimi kolędami został ciepło przyjęty przez babcie i dziadków oraz nagrodzony gromkimi brawami. Następnie zaprezentowali się soliści z klas starszych.

Po części artystycznej nastąpił najbardziej oczekiwany moment tego miłego, świątecznego dnia. Jako pierwszy życzenia złożył ks. proboszcz Kazimierz Wolano, po czym nastąpiło dzielenie się opłatkiem oraz wspólne składanie życzeń. Gdy wzruszeni goście ponownie zasiedli do poczęstunku, uczniowie prowadzący opowiedzieli w ciekawy sposób o odwiecznych, wciąż kultywowanych, ale też niekiedy już zapomnianych tradycjach bożonarodzeniowych oraz złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i samych szczęśliwych dni w Nowym Roku.

Dalszą część spotkania umiliło wspólne kolędowanie pod kierunkiem p. Żanety Markowskiej-Dykre. Nad całością uroczystości i wystrojem sali czuwały panie Monika Pacholska i Kinga Okuniewska.

Linki

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031