Home » Aktualności » Ogłoszenie

Ogłoszenie

Szanowni Państwo!
Drodzy Uczniowie!
Od jutra, 25 marca wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej przedłużające zawieszenie zajęć lekcyjnych w szkołach do dnia 10 kwietnia 2020 r. Rozporządzenie to przedłuża okres, w którym zadania jednostek systemu oświaty są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jednocześnie wchodzi w życie następne rozporządzenie, które określa zasady prowadzenia nauczania na odległość i stwarza możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
Od jutra zajęcia będą realizowane według dotychczasowego planu zajęć lekcyjnych, z tym że nauczyciele będą kontaktowali się z uczniami poprzez następujące elektroniczne środki komunikacji:
1. Dziennik elektroniczny Librus
2. Platformę Microsoft Teams (zostanie wdrożona jeśli uzyska pełną funkcjonalność)
3. Komunikator Messenger
4. Pocztę elektroniczną
5. Telefonicznie
W przypadku dzieci objętych:
• wychowaniem przedszkolnym,
• edukacją wczesnoszkolną,
nauczyciele będą na bieżąco informować rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.
Ponadto nauczyciele mają obowiązek od jutra sprawdzać wiedzę i postępy w nauce uczniów. Ocenianie będzie odbywać się według dotychczasowych zasad określonych w Statucie Szkoły oraz przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Ocenianie będzie odbywać się na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Każdy rodzic ma prawo do konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia poprzez moduł „Wiadomości” w dzienniku elektronicznym Librus. W uzasadnionych przypadkach inną formę i termin konsultacji należy uzgodnić z nauczycielem.
Aby proces nauczania przebiegał sprawnie, na stronie internetowej szkoły http://grabowo-waldyki.pl/ został zamieszczony zestaw źródeł i materiałów z których uczniowie i rodzice mogą korzystać.
Nie są to jednak jedyne rozwiązania. Uczniowie mają obowiązek zapoznawania się z przesyłanymi materiałami, co powinni potwierdzać w ustalony z nauczycielem sposób, a ich aktywność będzie stanowiła podstawę do wystawienia oceny bieżącej.
Pozdrawiam
dyrektor szkoły
Sławomir Szczawiński

Linki

Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031