Home » Aktualności » „Świat nabierze barw”

„Świat nabierze barw”

W Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach, cały wrzesień odbywały się zajęcia prowadzone w ramach projektu,  finansowanego ze środków Programu  „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Iławie i Stowarzyszenie ,,Przystań” oraz środków uzyskanych z Gminy Wiejskiej Lubawa,. Swoją pomoc oferowały także Rady Sołeckie wsi Wałdyki i Grabowo.

Głównym celem projektu jest likwidowanie skutków epidemii choroby COVID-19 wywołanej zarażeniami koronawirusem SARS-CoV-2, pomoc psychologiczno-pedagogiczna i wyrównywanie szans, stworzenie nowych możliwości do uczenia się, kształcenia i rozwoju osobistego.

W ramach projektu prowadzone są bezpłatne zajęcia o charakterze psychologiczno-pedagogicznym. Dzieci uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z j.polskiego, matematyki i j.angielskiego. Prowadzone są także warsztaty plastyczne i muzyczne. Uczniowie biorą udział w konkursach i spotkaniach integracyjnych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Za nami ,,Dzień głośnego czytania” i ,,Dzień Chłopaka”. Obecnie uczniowie wszystkich klas przygotowują prace na konkurs pt; ,,Moja pasja”. Za zajęcie czołowych miejsc i udział w konkursie przewidziane są nagrody.

 

Chcemy nadrobić to co stracone. Pomóc dzieciom, na nowo znaleźć się w społeczności szkolnej. Czasami odbudować wzajemne zaufanie, w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Pragniemy, aby ich świat na nowo ,,nabrał barw”.

Linki

październik 2020
P W Ś C P S N
« wrz.   listopad »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Skip to content