Home » Aktualności » Dzień drzewa

Dzień drzewa

Dzień Drzewa. W tym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach  obchodzili go 15.10.2020r. pod hasłem „Drzewo daje nam radość i wiedzę”. Ile i jakie korzyści mamy z drewna, nikomu nie trzeba przypominać, ale drzewo to nie tylko opał, meble, papier, cenny tlen, ale również radość jaką możemy czerpać z tworzenia artystycznych dzieł z jego darów – owoców, nasion. Dla upamiętnienia tego dnia, uczniom zostały przydzielone  zróżnicowane zadania.

Uczniowie klas I-III, wykazując się pomysłowością i kreatywnością, wzorowo wywiązali się z zadania, którego celem było wykonanie rzeźby z szyszek samodzielnie zebranych ze świerków rosnących przy szkole. Zadanie sprawiło im wiele radości, a uśmiech zadowolenia z powstałego dzieła długo nie znikał z twarzy.

Klasy starsze wykonały zielniki. Tworząc swoje albumy, zdobywali i poszerzali  wiedzę w praktyce, doskonalili umiejętność nazywania drzew na podstawie liści, owoców i nasion.

Uczniowie klasy siódmej zrobili domino z pierwiastków chemicznych i inne pomoce dydaktyczne, m.in. gnomon i  zakładki do książek. Prace wymagały dużej aktywności i czasu, a tak zdobyta wiedza, nigdy nie pójdzie w las.

Przypominamy, że we wcześniejszych latach wraz z firmą Constract  uczniowie naszej szkoły posadzili przy szkole 45 drzew różnych gatunków, które do dziś dają nam niezliczone korzyści tj. łagodzą skutki wysokich temperatur, tłumią hałas, dają czyste powietrze.  Jak pisał Jan Kochanowski

„Gościu siądź pod mym liściem ,a odpocznij sobie!

Nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie….”

Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku i hałasu,  to zapraszamy!

Za zaangażowanie i wykonane prace uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Linki

Październik 2020
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031