Home » Aktualności » Informacja o projekcie „Pamiętajcie o ogrodach”

Informacja o projekcie „Pamiętajcie o ogrodach”

Szkoła Podstawowa im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach rozpoczyna realizację projektu „Pamiętajcie o ogrodach” z konkursu grantowego Programu Działaj Lokalnie.

Grupa aktywnych nauczycieli oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Sławomir Szczawiński będą prowadzili zajęcia na rzecz młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej. Jest to kontynuacja innych projektów: „Grabowo żyje na sportowo”, „Ta dzisiejsza młodzież”, „Nasz jest ten kawałek podłogi”, „Komu w drogę temu czas” oraz „Świat nabierze barw”.

Projekt odpowiada na potrzeby społeczności uczniowskiej, która została zamknięta w domach na wiele dni. Jego celem jest integracja z rówieśnikami. Chcemy zachęcić dzieci do wyjścia na świeże powietrze i aktywnego spędzania czasu wolnego. Nasz projekt ma polegać na zorganizowaniu szeregu imprez, podczas których dzieci będą mogły skorzystać z uroków natury i spędzić aktywnie czas. Wszystkie działania mają charakter prozdrowotny.

W ramach projektu mają się odbyć wycieczki szlakami Parku  Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich, Parku Welskiego i Pojezierza Iławskiego. Uczniowie odwiedzą Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Napromku, Park Krajobrazowy w Jerzwałdzie i w Lidzbarku Welskim. Odbędzie się rajd pieszy Szlakiem Sasinów oraz Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wycieczki mają mieć formę pieszą, rowerową i autokarową. Każda grupa wiekowa ma spędzić czas na świeżym powietrzu podczas pikniku przy ognisku. Pragniemy w związku z tym rozbudować architekturę ogrodową wokół szkoły, dokonać nowych nasadzeń i odnowić szkolną rabatę.

W obliczu istniejącej epidemii wszystkie dzieci od 6 do 15 roku życia dostaną szansę udziału w projekcie. Realizacja projektu polepszy współpracę między społecznością lokalną a ludźmi, którzy są gotowi do pracy na rzecz dzieci. Projekt będzie wspierany przez: Radę Sołecką wsi Grabowo i Wałdyki, OSP Wałdyki oraz firmę Constract. Czas projektu przewidziany jest na okres do 15.XI.2021. Grupa Aktywni z przyjemnością będzie kontynuować projekt napisany przez naszą koleżankę Ś.P. Beatę Groszkowską.

Linki

sierpień 2021
P W Ś C P S N
« lipiec   wrz. »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Skip to content