Home » Aktualności » Mikołajki

Mikołajki

Do naszej szkoły często przybywają mili goście, ale dziś przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany – Święty Mikołaj. Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, dzieci w ten dzień obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek.

W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką  niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał na siebie długo czekać. Już z samego rana został gorąco przywitany i zaproszony do sal. Najpierw odwiedził najmłodsze dzieci – przedszkolaki. Dzieci z zerówki powitały niesamowitego gościa wierszem. Następnie odśpiewały radosną piosenkę. W nagrodę wszystkie dzieci z naszej szkoły otrzymały od Świętego Mikołaja słodki upominek.

Dzieci z błyskiem w oku odbierały nagrodę, obiecując, że będą grzeczne przez cały rok. Ten mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Galeria

Linki

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Skip to content