Home » Aktualności » Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach 22.04.2022 roku uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki był Młyn Wiedzy. Uczestnicy rozpoczęli go zajęciami w „Pracowni kolorowych eksperymentów” Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonywali kolorowe doświadczenia. Poprzez świetną zabawę mieli możliwość odkrycia namiastki świata nauk ścisłych w bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób.

Po warsztatach zwiedzaliśmy przygotowane wystawy min. „O obrotach”, „Rzeka”, „przeŻycie” oraz „przeBudowa”. Przestrzeń wszystkich ekspozycji zaaranżowana była w sposób przyjazny dla dzieci, tworząca nowe osobne światy kreatywnej zabawy, pełne niezwykłych stanowisk interaktywnych, które budziły wielkie zainteresowanie. Największym entuzjazmem wśród uczniów cieszyła się wystawa „Rzeka” na której znajdował się model koryta rzeki Wisły. Uczestnicy mieli możliwość zabawy przy ciekawych stanowiskach umieszczonych wzdłuż jej biegu.

Odrobinę przemoczeni, ale z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy do Muzeum Toruńskiego Piernika. Tu również zaczęliśmy od warsztatów wypieku w „Piernikowym laboratorium”. Każde dziecko pod okiem instruktora wykonało własny piernik, który po upieczeniu zabrało na pamiątkę. W muzeum w przygotowanych salach mogliśmy podziwiać prezentowane zabytkowe eksponaty, np. kolekcję drewnianych form piernikarskich,  różne rodzaje pieców, form piernikowych oraz przenieść się w czasie i zobaczyć w XIX-wieczny salonik lub  kuchnię. Wiele miejsc zachęcało do samodzielnych działań: sala baśni i legend, kącik dziecięcy z grami i zabawami oraz wirtualna przebieralnia umożliwiająca dopasowanie historycznych kostiumów do każdej sylwetki ucznia.

Z głowami pełnymi wiedzy, zdobytymi doświadczeniami udaliśmy się na Starówkę, aby odwiedzić pomnik Mikołaja Kopernika, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie  i oczywiście, co jest długo wyczekiwanym momentem przez dzieci i ważnym elementem każdej wycieczki  – kupić pamiątki.

Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi z dużą ilością pierników, pamiątek i wspomnień wróciliśmy do domu.

Galeria

Linki

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Skip to content