Home » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października br. w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy pierwszej.

 

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zespół wokalny wykonał piosenkę pt. „Dyscyplina”, podczas której pierwszoklasiści wkroczyli na salę, aby przedstawić swój program artystyczny. Dzieci złożyły przysięgę, a następnie zostały pasowane przez pana dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach. Na zakończenie otrzymali upominki i dyplomy.

Następnie Mateusz Projs przybliżył widzom historię Dnia Edukacji Narodowej i złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. W kolejnej części akademii zaprezentowali się uczniowie klas IV-VII realizując scenariusz pt. „Dzień Nauczyciela w naszej budzie”. W utworze pt. „Radość o poranku” mogliśmy usłyszeć solistki: Julię Mianecką (kl.VI) i Julię Rydel (kl.VII). Na zakończenie spektaklu Julia Mianecka wraz z zespołem „Cantabile” wykonała piosenkę pt. „W kalendarzu jest wciąż taki dzień”, podczas której przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli pedagogom upominki.

Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do wszystkich pracowników szkoły przez przewodniczącą Rady Rodziców – panią Annę Aleksandrowicz. Pan dyrektor serdecznie podziękował wszystkim pracownikom za podejmowane działania na rzecz szkoły i wręczył Nagrody Dyrektora.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali hymn szkoły.

A href=http://grabowo-waldyki.pl/index.php/2022/10/13/dzien-edukacji-narodowej-5/>Galeria

Linki

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Skip to content