Home » Aktualności » Przedszkolaki z Grabowa-Wałdyk na wycieczce w Lubawie

Przedszkolaki z Grabowa-Wałdyk na wycieczce w Lubawie

Dnia 25 października 2022r. przedszkolaki z oddziału zerówki przy Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wybrały się na wycieczkę do Lubawy. Pierwszym punktem na liście, który odwiedziły była „Pszczółka w mieście”. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach stolarskich. Ich zadaniem było wykonanie drewnianych szkatułek. Przedszkolaki najpierw szlifowały i zbijały drewniane elementy. Następnie malowały gotowe szkatułki farbami akrylowymi i ozdabiały czym tylko dusza zapragnęła. Do dyspozycji dzieci były kolorowe naklejki, tasiemki, brokaty i kryształki. I tak powstały prawdziwe arcydzieła do przechowywania najcenniejszych pamiątek.

Następnie przedszkolaki udały się na jesienny spacer do pobliskiego parku, gdzie podziwiały piękno przyrody. Ostatnim punktem na liście wycieczki były odwiedziny na Lubawskim Posterunku Policji. Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów i zwiedzić komisariat. Wewnątrz budynku najmłodsi zobaczyli wyposażenie policjantów, które mundurowi używają podczas swojej codziennej pracy. Ciekawą rzeczą okazała się ich przygoda z ujawnianiem własnych linii papilarnych. Dzieciaki chętnie smoliły swoje palce, aby uzyskać swoje odciski palców.

Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drodze, opowiedzieli również jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Dziękujemy za miłe oraz pouczające spotkanie i poświęcony czas.

Galeria

Linki

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Skip to content