Home » Aktualności » Wycieczka do remizy strażackiej w Wałdykach

Wycieczka do remizy strażackiej w Wałdykach

Dnia 16 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Wałdykach. Na miejscu czekali na dzieci Strażacy wraz z wozem strażackim.

W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały  opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numer alarmowy – 112.

Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczo -gaśniczych, dzieci zakładały kołnierz ochronny oraz mogły położyć się na noszach. Ponadto oglądały wóz strażacki, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków.

Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają podczas gaszenia pożarów. Jednak najwięcej emocji wzbudziło obejrzenie symulacji gaszenia pożaru. Dzieci otrzymały od Strażaków pyszne batoniki i lizaki. Z tej niezwykłej wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i jeszcze długo w przedszkolu słychać było dziecięce zachwyty nad pracą dzielnych Strażaków!

Wszystkim Strażakom jeszcze raz życzymy dużo sił i dokładnie tylu szczęśliwych powrotów ilu wyjazdów do akcji!

Galeria

Linki

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj   wrz »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Skip to content