Home » Aktualności » Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto, które ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość i odwagę przedszkolaków.

W tym dniu kropki opanowały sale przedszkolne, a także ubrania naszych przedszkolaków, które mogły zaprezentować się w kropkowej rewie mody. Na początek dzieci obejrzały film o Vashti, małej dziewczynce, która dzięki namalowanej kropce uwierzyła w siebie oraz w swoje możliwości. Następnie wypowiadały się na temat swoich talentów oraz mocnych stron.

Tego dnia zorganizowanych było wiele aktywności ruchowych dla naszych przedszkolaków: przejście kropkowym śladem, taniec z kropkowymi balonami, szukanie ukrytych kropek w sali czy też kropkowy bieg kropek w tym samym kolorze. Nie zabrakło również zajęć usprawniających umiejętności liczenia, poprzez dopasowywanie biedronek z odpowiednią liczbą kropek do liści oraz zabaw z zakresu segregowania kropek w zbiory, układania od największej do najmniejszej czy też łączenia kropkowych połówek w całość.

Po wspólnych zabawach przedszkolaki przystąpiły do zajęć plastycznych, podczas których wyklejały szlaczki kropkami a także wyklejały kropki plasteliną. Wszystkie dzieci wykazały się tego dnia dużą aktywnością i zaangażowaniem. Na koniec zajęć otrzymały kropkowe dyplomy.

Galeria

Linki

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« cze   paź »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Skip to content