Aktualności

Konkurs recytatorski

Konkurs Recytatorski na dobre wkradł się w tradycję naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym, a dokładnie 12 kwietnia, w bibliotece szkolnej swój kunszt zaprezentowało 29 osób. Konkurs adresowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Jury w składzie: p. Maria Mianecka, p. Monika Pacholska i p. Katarzyna Łuczak  po wysłuchaniu wszystkich uczestników miało nie lada zadanie, w szranki stanęło bowiem wielu doskonałych deklamatorów.  Cóż zrobić jeśli nagrodzić można nielicznych?

 

Ostatecznie gremium  nagrodziło i wyróżniło uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce- Chorzelewski Rafał  kl. I wiersz „Przyjście lata”

II miejsce- Rafińska Zuzanna kl.II wiersz „Kłamczucha”

III miejsce –Krajewska Katarzyna kl.II wiersz „Samochwała”

Klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce- Mianecka Aleksandra kl.VI  wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”

II miejsce- Grubalska Kalina kl.VI wiersz „Niektórzy lubią poezję”

III miejsce- Guzowska Marta kl.IV wiersz „Wilk u dentysty”

Gimnazjum

I miejsce –Jarząbek Martyna kl.III B „ Dnia 196 maja 1973”, „Moralitet o tym, że człowiek człowiekowi  człowiekiem”

II miejsce –Flaszyńska Martyna kl.III B, „ Tęsknota”, „Śliczna dziewczyna”

III miejsce- Bedra Marlena kl.IB, „Gdyby w sklepach sprzedawano sny”

Podczas eliminacji gminnych, które odbyły się 28 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Rafał Chorzelewski, Zuzanna Rafińska, Aleksandra Mianecka,  Martyna Jarząbek i Martyna Flaszyńska, która otrzymała na tym konkursie wyróżnienie. 

To jednak nie koniec radości, ponieważ  nagrodę Grand Prix wywalczyła Martyna Jarząbek i tym samym  została nominowana do eliminacji rejonowych. Martyna  przygotowane  utwory zaprezentowała podczas XXXV Spotkania z Poezją –eliminacje rejonowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie w dniu 8 maja.  Dziękujemy wszystkim recytatorom za magię słowa, a Martynie składamy Gratulacje!!!

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: