Aktualności

„Chcemy żyć zdrowo i sportowo”

„Chcemy żyć zdrowo i sportowo” pod takim tytułem odbył się piknik sportowy w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach, który był kolejnym etapem projektu finansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ” oraz Gminy Wiejskiej Lubawa.

Piknik miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, na który największy wpływ ma prawidłowe odżywianie się i aktywność fizyczna.

Po przywitaniu wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przez Dyrektora Szkoły Sławomira Szczawińskiego oraz koordynatora projektu Pedagog Ewę Renkel-Bucha odbyła się prelekcja na temat zdrowego odżywiania wygłoszona przez Panią Iwonę Marchlewską odpowiedzialną za promocję zdrowia i oświatę zdrowotną w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Iławie.

Następnie uczniowie przełożyli wiedzę na praktykę i przygotowywali wspólnie w klasach zdrowe kanapki, które skonsumowali podczas pikniku.  Bardzo istotnym punktem tego dnia były zabawy animacyjne oraz zawody biegowe. Liczni reprezentanci poszczególnych klas startowali w swoich kategoriach wiekowych. Na zakończenie pikniku otrzymali nagrody indywidualne oraz klasowe. Były to medale i egzotyczne owoce. Wśród zabaw animacyjnych znalazły się między innymi: wyścigi w tunelach,  w potrójnych spodniach, skoki w workach, zabawy ze skakankami oraz narty.  Większość sprzętu do w/w zabaw została zakupiona ze środków projektu.

Wszyscy uczestnicy pikniku przygotowywali także plakaty dotyczące zdrowego odżywiania, które będą wystawione w dwóch konkursach: wewnątrzszkolnym, jak również ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Dzień pikniku w Grabowie minął aktywnie, wesoło, kolorowo, w pozytywnej atmosferze, zdrowo i sportowo.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: