Aktualności

Doradztwo zawodowe

„Przygotowanie uczniów do wyboru ścieżki kształcenia w okresie wdrażania reformy edukacyjnej” to wiodący temat prelekcji, warsztatów i szkolenia dla gimnazjalistów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Grabowie-Władykach, jakie odbyły się 27 lutego 2017 r. Były one odpowiedzą na nurtujące pytania dotyczące zmian w systemie edukacji. Przeprowadziła je dr Danuta Oleksiak - wojewódzki konsultant ds. przedmiotów zawodowych i doradztwa zawodowego z ODN w Elblągu.

Prowadząca podzieliła się swoją wiedzą podczas prelekcji zorganizowanej dla wszystkich uczniów gimnazjum, następnie, wraz z pedagogiem szkolnym Ewą Renkel-Bucha przeprowadziła warsztaty w klasach trzecich gimnazjum o tematyce dotyczącej predyspozycji zawodowych, a na zakończenie odbyło się szkolenie dla nauczycieli odnośnie wdrażanej reformy edukacji.

Nabyta wiedza dotycząca zmian w szkolnictwie zawodowym przyczyni się do świadomego realizowania zadań z zakresu doradztwa zawodowego przez wszystkich nauczycieli oraz pozwoli uczniom dokonać właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, a następnie zawodowej.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: