Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny 2017

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny, 21 marca, to nie tylko dzień wagarowicza, o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły. W tym roku każda z klas przygotowywała reklamę książki. Choć rozpowszechnianie czytelnictwa w dobie Internetu i coraz bardziej popularnych audiobooków nie jest łatwe, to jednak nasi uczniowie udźwignęli ten „ciężar”.

 Od najmłodszych poczynając, a na najstarszych kończąc, wszyscy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie. Prezentowane reklamy przybierały różnorodne formy: wywiad z autorem książki, prezentacja multimedialna, układy taneczne, hasła propagujące czytelnictwo, a nawet recytacje i inscenizacje, których celem było przybliżenie treści prezentowanych dzieł. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, którym było wyłonienie zwycięzcy.

Po burzliwej naradzie, ogłoszono wyniki zmagań. W kategorii klas 0-III na pierwszym miejscu uplasowało się Przedszkole oraz klasa III z reklamą książki „Magiczne drzewo”. Następnie w klasach IV-VI najlepsi byli uczniowie klasy IV, którzy przedstawili nam historię „Pinokio”. Klasa III A gimnazjum swą prezentacją multimedialną trafiła w gusta jury i zdobyła pierwszą lokatę w kategorii klas gimnazjalnych.

Nietaktem byłoby nie dodać kilku zdań o najmłodszych uczniach naszej szkoły, czyli „zerówce”. Wszyscy obecni na sali, tak jak jury, z błyskiem zadowolenia w oczach przyglądali się ich kolorowym  pirackim strojom, wirującym w takt ścieżki dźwiękowej z filmu „Piraci z Karaibów”.  I choć występowali  pierwsi, to pozostawili po sobie niezapomniane wrażenia, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Oby takich emocjonujących dni w naszej szkole było jak najwięcej.

Wyniki konkursu:

Klasy 0-III

I miejsce- Klasa III i Przedszkole

II miejsce – Klasa I

III miejsce –Klasa II

Klasy IV-VI

I miejsce – Klasa IV

II miejsce- Klasa VI

III miejsce- Klasa V

Gimnazjum

I miejsce- Klasa IIIA

II miejsce – Klasa  IA

IIImiejsce- Klasa  IB

Wyróżnienie Klasa IIIB

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: