Aktualności

„Bezpieczny Internet”

Kampanie i działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, w obecnej dobie są bardzo pożądanym zjawiskiem.  Wszechobecny Internet, posiadanie przez dzieci i młodzież telefonów komórkowych, korzystanie z portali społecznościowych oraz udzielanie się w interaktywnych grach, zmusza do tworzenia programów i działań profilaktycznych w tym zakresie. Tak też się dzieje w Zespole Szkół w Grabowie–Władykach.

 

W ramach licznych działań profilaktycznych jakie są prowadzone w szkole przez pedagoga i nauczycieli, odbyło się m.in. spotkanie z funkcjonariuszami Policji z Lubawy. Tematem spotkania był  „Bezpieczny Internet”

Pani Lucyna Kanicz z Komisariatu Policji w Lubawie dnia 10 lutego 2017r. wygłosiła uczniom klas IV-VI, prelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci.  Uczniowie już kolejny raz zostali uwrażliwieni na wszelkie niebezpieczeństwa jakie czyhają w sieci. Pomimo, iż wychowawcy, pedagog, dyrektor często powtarzają o cyberprzemocy i tym co się z nią wiąże, to słów uświadamiających konsekwencje nigdy nie jest za wiele, dlatego warto wdrażać te ostrzegawcze działania na bieżąco i z różnych źródeł.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: