Aktualności

Czyste Jeziora i Rzeki 2017

Warto pomyśleć i zadbać o to aby wokół nas było czysto i przyjemnie. Właśnie dlatego, jak co roku, uczniowie klasy I z Zespołu Szkół w Grabowie –Wałdykach, dnia 11.05. 2017r przyłączyli się do Akcji Czyste Jeziora i Rzeki, której hasłem przewodnim na ten rok było – „Śmieci mniej - Ziemi lżej!” –  i przygotowali apel i inscenizację pt. „Śmieci w lesie”.

 

Po przedstawieniu uczniowie obejrzeli bajkę proekologiczną pt. „Edka porady jak segregować odpady - recykling”, dzięki której przypomnieli sobie, co można uzyskać z na pozór niepotrzebnych już rupieci i jak dać im nowe życie.

Kolejną atrakcją tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu, w którym zadaniem uczestników było wykonanie znaków zachęcających do dbania o przyrodę. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i talentem.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

kl.I

I miejsce – Patryk Szałkowski

II miejsce – Zuzanna Kozłowska

III miejsce – Oliwia Jarząbek i Rafał Chorzelewski

 

Wyróżnienia otrzymali:

Marek Banacki kl. I

Maciej Piontkowski kl. I

Julia Krauzewicz kl.II

Jakub Zastawny kl. II

Patryk Dmochewicz kl.III

 Po apelu uczniowie klas 0-III wiedząc, że czystość naszego otoczenia zależy również od nich, z wielką radością udali się porządkować pobliskie tereny, ponieważ chcąc zmienić świat musimy przede wszystkim zacząć od siebie samych.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: