Aktualności

Pro Defense - Ostróda 2017

W dniu 01.06.2017 r. uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej im.  ks. bp Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wybrali się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka na targi militarne Pro Defense w Ostródzie. Targi te są poświęcone szeroko pojętej obronie terytorialnej. Celem wycieczki było zbudowanie świadomej postawy patriotycznej i przybliżenie idei proobronności kraju.

 

Uczniowie uczestniczyli w Ścieżce Historyczno-Edukacyjnej, gdzie mogli aktywnie poznać militarną Historię Polski od czasów Piastów aż po współczesność. Na trasie tej ścieżki żywa historia połączyła się z eksponatami muzealnymi. Uczniowie mogli dosłownie dotknąć historii- poznając przy tym życie pierwszych Słowian, historię husarii czy też oręż, jakim toczone były bitwy pierwszej i drugiej Wojny Światowej.

Szczególną popularnością cieszyło się strzelanie z łuku średniowiecznego, przymierzanie zbroi, zwiedzanie czołgówlub wozów opancerzonych oraz przejście „Labiryntem Historycznym”. Ścieżkę zakończyła strefa Polskiej Agencji Kosmicznej, która przygotowała turniej Łazików Marsjańskich. Dzięki targom uczniowie zapoznali się z najnowszą technologią jak i uzbrojeniem wojskowym Polski.  Wywołało to w nich radość, zachwyt i dumę co niewątpliwie było celem wycieczki.

 Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: