Aktualności

Zawody drużyn pożarniczych

Prawie 150 młodych ochotników - dziewcząt i chłopców z terenu lubawskiej gminy rywalizowało ze sobą w corocznych Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szczepankowie. Do startu zgłosiło się 14 drużyn z terenu gminy Lubawa: 6 drużyn dziewcząt oraz 8 drużyn chłopców. Drużyna MDP chłopców z Wałdyk zajęła piąte miejsce. Dziewczęta postarały się bardziej i wygrały zawody.

 

 Po zwycięstwie w Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szczepankowie dziewczęta z Wałdyk  reprezentowały Gminę Lubawa na Powiatowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w dniu 11 czerwca 2017 roku na stadionie miejskim w Iławie. Zawody tradycyjnie zgromadziły liczną publiczność.

W turnieju, organizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie wzięło udział 9 drużyn MDP z terenu powiatu iławskiego w tym cztery dziewczęce .  Z terenu gminy Lubawa udział wzięły 4 drużyny.
Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach:
- rozwinięcie bojowe
- bieg sztafetowy 400m z przeszkodami

Po podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki :
w grupie dziewcząt:
miejsce I – OSP Wałdyki – 995,7 pkt.
miejsce II – OSP Ząbrowo – 969,45 pkt.
Miejsce III – OSP Ławice - 934,98 pkt.
Miejsce IV – OSP Rożental - 921,7 pkt.
Drużyna  trenowała ciężko pod okiem nauczyciela w-f  i strażaków wykorzystując każdą wolną chwilę, co przyniosło spodziewane efekty.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Aleksandra Kempkowska, Daria Zawadzka, Olga Aleksandrowicz, Hanna Orzechowska, Maja Preuss, Kalina Grubalska, Wiktoria Aleksandrowicz, Marta Guzowska, Daria Rykaczewska, Zuzanna Wiśniewska
Dziewczęta zwyciężając tegoroczne zawody powiatowe zakwalifikowały się do zawodów rangi  wojewódzkiej, które odbędą się we wrześniu w Iławie.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: