Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

We wszystkich polskich szkołach w piątek, 23 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W Zespole Szkół Grabowo-Wałdyki, tę uroczystość poprzedziła Msza Święta, a następnie w szkole rozpoczęła się akademia odśpiewaniem hymnu narodowego. Mowę wstępną wygłosili tegoroczni  absolwenci gimnazjum, po czym zaprosili wszystkich do obejrzenia krótkiej inscenizacji słowno-muzycznej, do której sami napisali scenariusz, byli jej reżyserami i aktorami.  

Inscenizacja opowiadała o spotkaniu po 15 latach. Na spotkanie przyjechali: księża, zakonnica, rolnicy, fryzjer, bezrobotna, youtuberzy, pani doktor, a nawet psychopata. Przedstawienie rozbawiło wszystkich obecnych. Po inscenizacji prowadzący poprosili o zabranie głosu przez Pana Dyrektora Sławomira Szczawińskiego, który skierował ciepłe słowa do uczniów, rodziców i nauczycieli. Wiele podziękowań w stronę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji popłynęło od absolwentów gimnazjum. Najgorętsze słowa podziękowań i  pożegnania zostały skierowane jednak  do nauczyciela historii i kilkuletniego dyrektora szkoły Pana Kazimierza Laskowskiego, który odchodził na emeryturę.  

W imieniu swoim i całego grona pedagogicznego pan dyrektor  podziękował odchodzącemu koledze za wiele lat sumiennej  pracy i osiąganie wysokich wyników nauczania.  Nauczyciela swoich dzieci pożegnała też Rada Rodziców.  Słowa podziękowań za przekazaną wiedzę skierowali  do swego nauczyciela  historii przedstawiciele społeczności uczniowskiej.  Kwiatom, upominkom i łzom nie było końca. A wszystko to przy dźwiękach ulubionej piosenki  Pana Kazika ,,Sen o Victorii” zespołu Dżem. Pan Laskowski nie ukrywał wzruszenia i z wielu przemówień, które przygotował na ten dzień  pozostały słowa wspomnień, podziękowań i pożegnań.

Pan dyrektor podziękował także Pani Jolancie Kopańskiej, nauczycielce matematyki i fizyki, która odchodzi do pracy w innej szkole, oraz Pani Krystynie Buczkowskiej, nauczycielce języka polskiego i  Panu Krystianowi Janowskiemu nauczycielowi historii, który pracował na zastępstwie. Po wszystkich podziękowaniach i pożegnaniach  nastąpiło rozdanie świadectw z wyróżnieniem i świadectw dla absolwentów gimnazjum.

Jak co roku nie zabrakło nagród dla najlepszych sportowców ufundowanych przez szkołę, LZS i GSZS. Nagrodzona została także, tegoroczna zwycięska damska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Wałdykach, która zajęła pierwsze miejsce w gminie i w powiecie. Były także nagrody dla najlepszych matematyków, muzyków, czytelników oraz przyrodników, którzy zajęli zaszczytne 11 miejsce w kraju.

Nie zabrakło też nagród dla rodziców w postaci listów gratulacyjnych, wręczanych przez dyrektora szkoły. Bardzo sympatyczne było pożegnanie absolwentów przez kolegów i koleżanki z klas drugich, którzy wręczyli im dyplomy za najlepsze cechy swojej osobowości  i obdarowali ich drobnymi upominkami. Akademia zakończyła się życzeniami miłych wakacji skierowanymi do wszystkich od pana dyrektora i uczniów klas III gimnazjum. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn szkoły i udali się do klas na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: