Aktualności

Światowy Dzień Drzewa

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wraz z firmą Constract zorganizowały imprezę wpisującą się w obchody Światowego Dnia Drzewa. 10 października 2017 na terenie szkoły posadzono 45 drzew: klony, lipy i świerki. "Drzewo, które umiało dawać”- to hasło tegorocznego święta obchodów i pod takim tytułem został przedstawiony spektakl, który ukazuje w sposób metaforyczno – poetycki relację Drzewa (kogoś kto posiada kapitał i doświadczenie) i Dziecka (osoby bezradnej zagubionej, która wiedzę i doświadczenie zdobywa przez całe życie).

Pan Mateusz Mankiewicz z firmy Constrakt, zwrócił uwagę na niezliczone korzyści, jakie dają nam drzewa, poprawiają nam jakość życia, tłumią hałas, tworzą lepszą jakość powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur.

Na przerwach dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat drzew w postaci przygotowanych  wcześniej pytań , jak również rozpoznawać pospolite gatunki w zielnikach.

Wiemy nie od dziś, że drzewa karmią nas, wspomagają, chronią. Przy nich najlepiej odpoczywamy. Są niezastąpione w swojej przyjacielskiej roli.  Pamiętajmy o tym sadząc i opiekując się drzewami. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

Na uroczystość do szkoły przybył Pan Edmund Grubalski, któremu chcemy gorąco podziękować za obecność i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

SP Grabowo-Wałdyki 

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: