Aktualności

„Bezpieczni na drodze”

Dnia 23 października 2017 r. uczniowie klas O-III Szkoły Podstawowej im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie –Wałdykach wzięli udział w dwóch ciekawych projektach: „Bezpieczni na drodze” oraz „Edukacja poprzez podnoszenie świadomości biologicznej i ekologicznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym”. Tematyka spotkania dotyczyła prawidłowego poruszania się po jezdni, właściwego oznakowania się po zmroku oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa na drodze obowiązujących pieszych uczestników ruchu.

To zagadnienie bardzo ciekawie, a zarazem dokładnie opisali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawie. W ramach akcji „Bezpieczni na drodze” dzieci otrzymały odblaskowe misie oraz ulotki opisujące zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej Pan Adam Kopiczyński poruszył kwestie ochrony środowiska, opowiedziałdzieciom kilka ekologicznychciekawostek dotyczących naszego regionu oraz przeprowadził z dziećmi skrócony Quiz ekologiczny.

Dzieci wzięły udział w projekcie, który współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: