Aktualności

Wycieczka do biblioteki

Kto czyta, żyje podwójnie. O trafności tego stwierdzenia po raz kolejny mogli przekonać się przyszli absolwenci Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach.
Dnia 20.11.2017 r. uczniowie klas III a i III b udali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, która mieści się w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie. Dzięki uprzejmości tamtejszych pracowników, nasi podopieczni mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działania placówki oraz zasadami korzystania z zasobów biblioteki.

 

 

Po krótkim wstępie teoretycznym wszyscy obecni udali się na lekcję do czytelni. W rolę nauczyciela wcieliła się tym razem Pani Aniela Florkiewicz, która na początku wytłumaczyła uczniom,
jak i czego szukać w katalogach. Następie przedstawiła i omówiła najważniejsze powody, dla których obcowanie z literaturą jest ważne, w szczególności dla młodego człowieka XXI wieku. Uczniowie szybko spostrzegli, że korzyści, jakie daje nam książka, są ogromne. Jak przystało na prawdziwego miłośnika książek, prowadząca przygotowała także prezentację o kilku nowościach ze świata literatury. Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. o tym,

czy drzewa mają duszę oraz jakie są sposoby efektywnej nauki. Na pytania, które pojawiały się w toku spotkania, uczniowie otrzymali satysfakcjonujące odpowiedzi. Nie obyło się bez drobnych upominków. Każdy w ramach podziękowania za obecność i czynny udział w dyskusji otrzymał pamiątkową zakładkę, która, miejmy nadzieję, będzie często używana.
Wyjazd zakończył się spacerem dookoła tamtejszego jeziora oraz gorącą herbatą w pobliskiej kawiarni.
Dzisiejszy dzień pokazał uczniom, że biblioteka to nie miejsce, gdzie przechowuje się nikomu niepotrzebne książki, ale szansa, by pogłębić swoją wiedzę i zainteresowania. Przy odrobinie pracy i życzliwości bibliotekarzy dotarcie do na pozór niemożliwych informacji okazuje się łatwe. Mamy nadzieję, że z tego wyjazdu pozostaną nie tylko wspomnienia, ale przede wszystkim chęci do pracy i rozwijania swoich pasji.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: