Aktualności

Wigilia dla Starszych i Samotnych

Choć na Święta Bożego Narodzenia jeszcze trochę musimy poczekać, to już w takiej atmosferze 20 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów. Zwyczajem lat ubiegłych, oprócz wspólnego kolędowania, nie zabrakło także występów artystycznych, przygotowanych przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. Nad przygotowaniami do tej uroczystości czuwały panie: Ewa Renkel-Bucha, Żaneta Markowska-Dykre, Dorota Cybulska i Kinga Nowakowska.

 

Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły, Pan Sławomir Szczawiński, który przywitał wszystkich zebranych. Po przywitaniu nadszedł czas na pierwszy pokaz. Uczniowie klasy pierwszej przenieśli swoich widzów do bram nieba i piekła. Pokazali, w jaki sposób przygotowania do grudniowych świąt przebiegają w „nieznanych” światach. Całość wystąpienia dopełnił występ taneczny pierwszoklasistów, który u wszystkich zebranych wywołał niemałe wzruszenie.

Współczesne wyobrażenie najbardziej wyczekiwanych świąt zaprezentowali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. W swoim wystąpieniu udowodnili, że radość z narodzenia Pana często zabiera gonitwa za tym, co materialne i zupełnie nieistotne. Przyszli absolwenci z całą pewnością dotarli do serc widzów. Przypomnieli im, w jaki sposób można odnaleźć ukojenie w tym magicznym, grudniowym czasie.

Po części artystycznej Ksiądz Kazimierz Wolano, proboszcz tutejszej parafii, podsumował całe spotkanie oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Po jego przemówieniu nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem.

Całą uroczystość uświetnił występ chóru. Przygotowane pieśni i kolędy nie tylko pozytywnie wpłynęły na atmosferę, ale przede wszystkim skłoniły wszystkich do refleksji oraz wspólnego śpiewania.

Głównym celem spotkania było wprowadzenie wszystkich zebranych w bożonarodzeniowy klimat i na podstawie zachowania osób w nim uczestniczących można sądzić, że został on osiągnięty. Najlepszą nagrodą za zorganizowanie tego wydarzenia były słowa podziękowania wszystkich obecnych. To, co zgodnie podkreślali, to radość z możliwości bycia z drugim człowiekiem oraz okazja do rozmowy. Nie zapominajmy przecież, że to człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: