Aktualności

Wizyta w Domu Dziecka w Pacółtowie

Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach pod opieką pedagog Ewy Renkel-Bucha zorganizowali zbiórkę słodyczy dla mieszkańców Domu Dziecka w Pacółtowie koło Nowego Miasta Lubawskiego. Akcja ta przyjęła już formę cyklicznej pomocy i wpisała się w stały kalendarz wydarzeń realizowanych przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. księdza biskupa Bernarda Czaplińskiego.

Zebrane słodycze zostały zapakowane w świąteczne paczki i 19 grudnia 2017r. sześcioro wolontariuszy pod opieką pani pedagog oraz dyrektora Sławomira Szczawińskiego pojechało do oczekujących na nich dzieci z Domu Dziecka.  Wszyscy bardzo się ucieszyli z upominków, po czym uczennice: Monika Guzowska i Kalina Grubalska, zagrały na instrumentach koncert kolęd, a pozostali wspólnie śpiewali. W trakcie koncertu do Domu Dziecka przyjechali jeszcze wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie, którzy też wręczyli podopiecznym liczne paczki. Radość wszystkich była podwójna i w większym gronie śpiewano kolędy i pastorałki.

W tak świątecznej atmosferze mieszkańcy Domu Dziecka podziękowali za wizytę i podarunki, jakie otrzymali oraz prosili, by ich częściej odwiedzać i pamiętać o nich. 

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: