Aktualności

Święto szkoły

16 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach obchodziła pierwsze w historii Święto Szkoły. Wybór dnia związany jest z objęciem przez Księdza Biskupa Bernarda godności Ordynariusza Diecezji Chełmińskiej. W tej wyjątkowej dla całej społeczności szkolnej chwili uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich: warmińsko-mazurski Kurator Oświaty - Pan Krzysztof Marek Nowacki, ksiądz dziekan - Marcin Staniszewski, sekretarz gminy Lubawa - pan Henryk Bach, członkowie rodziny księdza biskupa, księża, dyrektorzy szkół, rodzice oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Przewodniczył jej ksiądz dziekan. W pięknym słowie skierowanym do społeczności szkolnej zaznaczył, że wybór odpowiedniego patrona jest ważną decyzją, a ksiądz biskup swoim życiem udowodnił, że może być wzorem dla dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę zwrócił na motto biskupa Bernarda: IN VINCULIS PRO CHRISTO - w więzach, okowach dla Chrystusa – i wyjaśnił zebranym sens tych słów nie tylko w świetle przeżyć obozowych, ale całej Jego drogi życiowej.

Po mszy gospodarze święta i goście udali się do szkoły. Pan dyrektor Sławomir Szczawiński przywitał zebranych i podziękował, że zechcieli wspólnie świętować tak ważny dla szkoły dzień. Odchody święta szkoły uświetniła część artystyczna przygotowana przez panie: Marię Mianecką, Żanetę Markowską-Dykre i Kingę Okuniewską. Przyświecało jej hasło „Życie jest tylko jedno, należy je przeżyć godnie”. Uczniowie przybliżyli sylwetkę patrona, zwrócili uwagę na dramatyczne wojenne i obozowe losy oraz skłonili do przemyśleń nad istotą życia we współczesnym świecie.

Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Patron szkoły - jego portret”. W poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Marcel Jarząbek, Marek Banacki i Antoni Krużewski.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: