Aktualności

Powitanie wiosny

Dnia 21.03.2018 r. w nasze szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia  Wiosny oraz Dzień Liczby Pi. Celem wydarzenia było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Z tej okazji nauczycielki matematyki, Panie Kinga Okuniewska i Barbara Guzowska, przygotowały szereg zabaw i konkursów dla uczniów klas IV-VII oraz gimnazjum.

Na początek zaprezentowano wykonaną przez każdą klasę przestrzenną liczbę Π. Następnie uczniowie mogli obejrzeć krótki film pt. „Ludolfina”, po którym odbył się quiz „Co wiesz o liczbie Π?”, w którym ,uczniowie wykazywali się wiedzą dotyczącą tej liczby. Później mogli powalczyć m.in. w konkurencjach: rzut woreczkiem na odległość najbliższą 3,14 m, zatrzymanie stopera na 3,14 , odcięcie sznurka na 3,14 m, wypisanie jak największej ilości słów z  cząstką „pi”, ułożenie domina matematycznego czy rozwiązanie krzyżówki matematycznej.

Wszystkie zabawy, mimo nutki konkurencji między klasami, sprawiły uczniom dużo radości. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji pierwsze miejsce w kategorii klas IV- VI zajęła klasa V, natomiast wśród klas VII oraz gimnazjum klasa IIIb.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodką nagrodę, którą była symboliczna mufinka z liczbą Π . Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

SP Grabowo-Wałdyki

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: