Aktualności

Spektakl pt. „Magiczny Kapelusz"

W poniedziałek 26 marca 2018r. w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. „Magiczny Kapelusz". Adresowany był on dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a dotyczył problematyki tolerancji, szacunku i zapobiegania uzależnieniom. Przedstawienie było melanżem edukacji z ogromną dawką humoru. Słoń Tadeusz urodził się z długą trąbą i przez to był bardzo nieszczęśliwy. Stał się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny.

Bohaterowie poszukiwali zaczarowanego kapelusza, który zmieniał wygląd każdego, kto go założy. Sztuka opowiadała o tolerancji, przyjaźni i uprzedzeniach oraz o tym, że nie każdy musi wyglądać tak samo jak jego kolega czy koleżanka. W spektaklu ukazano istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności. Poczucie odrzucenia i osamotnienia często bywa jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży, stąd teatrzyk jest jedną z form profilaktycznych, jakie proponujemy naszym uczniom.

Mamy nadzieję, że ta magiczna podróż, do Zaczarowanego Lasu pozostawiła niezapomniane wrażenia. Pamiętajmy, iż miarą wartości człowieka są przede wszystkim jego cechy osobowości, sposób postępowania i to jacy jesteśmy dla innych.

Kolejny raz dziękujemy artystom Zespołu Teatralnego Grupy T z Torunia za wartościowe lekcje, w których widownia bezpośrednio uczestniczyła wyrażając swoje emocje – dziękujemy.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: