Aktualności

Konkurs recytatorski

Zwyczajem lat ubiegłych, 17 kwietnia 2018 roku,  odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Jury w składzie: p. Maria Mianecka, p. Monika Pacholska oraz p. Kinga Nowakowska wysłuchało wielu wyjątkowych interpretacji dzieł znanych autorów. Różnorodność wykonywanych tekstów pozwala śmiało stwierdzić, że nasza młodzież bardzo dobrze zna literaturę oraz ma potrzebę obcowania z jej wytworami.

Nieprawdą jest zatem to, że po  tomiki wierszy oraz grube powieści sięgają jedynie studenci i akademicy.

Niektóre wystąpienia zwróciły szczególną uwagę nie tylko oceniających,
ale także pozostałych uczestników konkursu. Sposób wygłoszenia utworu, umiejętność jego interpretacji oraz technika to tylko niektóre czynniki, które podlegały ocenie.

Po gorących obradach jury zdecydowało, że spośród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Kozłowska, drugie zaś zajął Krystian Dąbrowski, a  trzecie, ex aequo,  powędrowało do Julii Mianeckiej
oraz Patryka Krajewskiego. Wyróżnienie otrzymał Rafał Chorzelewski.

Nieco inaczej przebiegała rywalizacja wśród uczniów klas IV-VI. Ze względu na to, że poziom był bardzo wyrównany, jury postanowiło przyznać tylko jedno pierwsze miejsce. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła Marta Guzowska. 

Spośród uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Mianecka. Drugie powędrowało do Agaty Radzimińskiej, a trzecie do Patrycji Marszelewskiej.

Dopełnieniem  uroczystości było nagrodzenie wszystkich uczestników słodkościami, a zwycięzców drobnymi upominkami. Dwie osoby z każdej kategorii wiekowej będę reprezentowały naszą szkołę w konkursie gminnym, który odbędzie się 25 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Trzymamy kciuki!

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: