Aktualności

Konkurs muzyczny

10 kwietnia 2018, trójka naszych uczniów, Zuzanna Wiśniewska z klasy IV SP i Marta Guzowska oraz Jakub Mianecki z kl V SP, miała zaszczyt gościć w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im Tadeusza Bairda w Iławie. Choć uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych podopiecznych to jednak szelest przewracanych kartek i konsultacje, które odbywały się podczas podróży, zdradzały ukryte zdenerwowanie.

O godzinie 10:00 rozpoczął się VII Międzyszkolny Konkurs Teoretyczny „Propagowanie Muzyki Polskiej na przykładzie wybranych utworów kompozytorów polskich”. W sali i na korytarzach zaległa cisza. Dopiero po upływie godziny, dało się słyszeć pierwsze kroki  i szepty uczestników opuszczających salę konkursową. Ciężka praca włożona w przygotowanie się do tych zmagań nie poszła na marne. Nasi uczniowie mięli nadzieję na miejsca w pierwszej dziesiątce. Los okazał się bardziej łaskawy niż się tego spodziewali.

Wszyscy uczestnicy byli znakomicie przygotowani, różnica w punktacji była minimalna - jak powiedziała przewodnicząca jury podczas ogłaszania wyników.  Jakub Mianecki zajął pierwsze miejsce. Zaraz za nim na podium stanęła jego klasowa koleżanka, Marta Guzowska.  To zwycięstwo dało naszym uczniom motywację do dalszego działania, czekamy na konkurs w przyszłym roku.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: