Aktualności

Dzień Dziecka 2018

„Wesoło i zdrowo” pod takim hasłem w środę 30 maja 2018r.przedszkolaki i uczniowie klas I-III SP im Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach obchodzili Dzień Dziecka. W tym dniu odbyły się zajęcia promujące zdrowy, radosny i sportowy tryb życia. Na początku nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat Międzynarodowego Dnia Dziecka – święta wszystkich dzieci ichpraw i obowiązków.

 

Porównano warunki życia dzieci na różnych kontynentach i poruszono też kwestię tak ważnego dla nich zdrowego odżywiania się. Jedną z atrakcji dla dzieci było malowanie twarzy. Najpopularniejszy wśród chłopców okazał się wzór Spidermana i Batmana, a na twarzach dziewczynek pojawiły się motylki, kwiatki, serduszka itp.

Następnie odbyły się konkurencje sprawnościowe z wykorzystaniem warzyw:„Bieg z marchewką”, „Wyścig z bulwami” i ,,Pomidorowy kelner”. Na zakończenie dzieci wzięły udział w grupowej zabawie w „Przenoszenie wody”. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci,zarówno starszych jak i młodszych.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: