Aktualności

Zawody strażackie

Zakończyły się tegoroczne zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Prawie 150 młodych ochotników - dziewcząt i chłopców z terenu lubawskiej gminy rywalizowało ze sobą w corocznych Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szczepankowie. Do startu 20  maja br. zgłosiło się 15 drużyn z terenu gminy Lubawa: 6 drużyn dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400m z przeszkodami.

 

 

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i uzyskali bardzo dobre czasy. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce, a drużyna chłopców 5 miejsce. Dziewczęta, jako ubiegłoroczne zwyciężczynie wzięły również udział w zawodach powiatowych, które odbyły się  8 czerwca 2018 r. o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim w Iławie. Wzięło w nich udział 6 drużyn, w tym 3 drużyny dziewczęce z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Gminę Lubawa reprezentowały drużyny MDP z jednostek OSP Rumienica, OSP Szczepankowo i OSP Wałdyki.

W klasyfikacji generalnej w grupie dziewcząt miejsce I zajęła drużyna MDP OSP Szczepankowo (gm. Lubawa). Na drugim miejscu usytuowały się zawodniczki z OSP Ząbrowo (gm. Iława), a na miejscu III OSP Wałdyki  (gm. Lubawa). W grupie chłopców klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: miejsce I – MDP OSP Ząbrowo, miejsce II – MDP OSP Ławice, miejsce III – MDP OSP Rumienica. Nasi zawodnicy są już teraz gotowi do ,,boju” w przyszłym roku.

Składy tegorocznych drużyn:

Dziewczęta: Markowska Martyna, Markowska Magdalena, Guzowska Marta, Rykaczewska Daria, Preuss Maja, Krzemińska Aleksandra, Aleksandrowicz Wiktoria, Dias Patrycja, Wiśniewska Zuzanna, Guzowska Monika

Chłopcy: Rafiński Jakub, Aleksandrowicz Jakub, Aleksandrowicz Kacper, Dembkowski Tomasz, Rykaczewski Miłosz, Kamiński Eryk, Rafiński Paweł, Banach Jakub, Markowski Szymon, Kopański Tomasz.

Opiekunowie: Beata Groszkowska, Krzysztof Szczepański, Bogdan Zawadzki, Zbigniew Gros – senior i Leszek Grubalski.

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: