Aktualności

Ptaki Szponiaste - Finał

"Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych" to temat XXIII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej. Wśród 10 najlepszych drużyn, wyłonionych na etapie gminnym spośród 140 uczniów z 34 szkół, znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach.

 

Finał konkursu odbył się 07 czerwca  br.  w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą wykraczającą zacznie poza program nauczania. Drużynę z każdej szkoły tworzył zespół czterech uczniów z klas IV-VII. Podczas zmagań konkursowych dwóch uczniów z drużyny odpowiadało na pytania konkursowe na sali, zaś pozostała dwójka rozwiązywała zadania ustawione na trasie marszobiegu. Dodatkowo liczył się czas pokonania trasy.

Drużyna z Grabowa-Wałdyk w składzie: Kalina Grubalska, Aleksandra Mianecka, Maja Preuss i Teresa Tatulińska, ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała Sylwia Waldan. Dziewczętom i ich opiekunce należą się wielkie gratulacje za osiągnięty sukces. Do końca zmagań walczyły dzielnie, a o końcowych wynikach decydowały niewielkie różnice punktów.

 

Galeria >>

Linki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego
Grabowo 116
14-229 Rożental
tel./faks  + 48 89 645 11 98
e-mail: