Home » Aktualności » Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania

Czytanie książek sprawia wiele przyjemności. Wie o tym każdy, kto nie wyobraża sobie dnia bez lektury. Czytać powinny nie tylko dzieci, ale warto jak najwcześniej wyrabiać w sobie wszystkie dobre nawyki. Idąc za tym przykładem w Szkole Podstawowej im. ks. bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach Panie Kinga Okuniewska i Monika Pacholska zaprosiły gości, aby pomogli  zaszczepić bakcyla czytelniczego wśród najmłodszych uczniów szkolnej społeczności.

W miniony poniedziałek, Ksiądz proboszcz Kazimierz Wolano, Pani pielęgniarka Magdalena Karczewska oraz Pan policjant Sławomir Łukaszewski z wielkim zaangażowaniem odczytali fragmenty książek, które dzieci wysłuchały w dużym skupieniu. Nie zabrakło również Pana dyrektora Sławomira Szczawińskiego, który co roku bardzo chętnie włącza się w obchody tego szczególnego dnia, jakim jest Dzień Głośnego Czytania. Po odczytaniu każdego fragmentu uczniów czekał niełatwy quiz. Dzieci zdobyły mnóstwo smakowitych i zdrowych nagród, ponieważ okazały się być wiernymi słuchaczami.

Dla starszych uczniów Pani Katarzyna Łuczak przygotowała „Degustację Książki”, dzięki której nasi uczniowie mogli „posmakować” książek, po które sami nie sięgnęliby w szkolnej bibliotece. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie do naszej szkoły i czynny udział w tym szczególnym dniu.

Galeria

Linki

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031