Home » Aktualności » Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne

28 marca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbył się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa. Organizatorem OTWP był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy on rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” mogą  uczestniczyć dzieci i młodzież z trzech grup wiekowych:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I – IV,
II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V – VIII,
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W eliminacjach gminnych zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie i Urząd Gminy Lubawa startowało 12 uczniów z I i II grupy wiekowej, reprezentujących szkoły z terenu gminy Lubawa. Placówki mogły zgłosić maksymalnie 2 uczniów w każdej kategorii wiekowej.

Do rywalizacji stanęło 5 szkół:
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w Fijewie, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie, Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie, Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach oraz Szkoła Podstawowa im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

* Kacper Krauzewicz – klasa IV
* Jakub Witkowski – klasa IV
* Oliwia Jarząbek – klasa VII

pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Roberta Dmochewicza.

Po rozwiązaniu testów konkursowych, komisja w składzie: dh st.kpt. Krzysztof Rutkowski – Komendant Gminny OSP i dh Marcin Deka – Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie,  wyłoniła zwycięzców eliminacji gminnych w poszczególnych grupach.

Uczeń naszej szkoły – Jakub Witkowski, zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentował  Gminę Lubawa na powiatowym etapie OTWP w Iławie.

Dyplomy i upominki dla uczestników turnieju wręczył  Wójt i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie – Tomasz Ewertowski.

Galeria

Linki

marzec 2023
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Skip to content