Home » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Po wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich gości uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klas I-III, następnie Dagmara Grubalska wykonała utwór muzyczny „Jupiter”. Wszystkie dzieci klasy pierwszej pięknie zaprezentowały się w części artystycznej recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po występach nowi uczniowie zostali włączeni do społeczności szkolnej poprzez pasowanie na ucznia. Po uroczystej przysiędze na sztandar szkoły aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonał Dyrektor Szkoły Pan Sławomir Szczawiński. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

Po występach najmłodszych uczniów Mateusz Projs i  Damian Dąbrowski przybliżyli historię Dnia Edukacji Narodowej, a Blanka Bach i Krystian Dąbrowski  rozpoczęli koncert życzeń. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. Do życzeń dołączane były występy uczniów. Usłyszeliśmy piosenki: „Ucz się polskiego” w wykonaniu Julii Mianeckiej, „Samba dla Pani i Pana” w wykonaniu Gabrysi Zakrzewskiej, „Dziś życzeń wiele” w wykonaniu Blanki Bach, Szymona Zakrzewskiego i Pauliny Frahs oraz „Szkoła na którą czekam” i „Gdyby do szkoły chodziły anioły ”w wykonaniu szkolnego chóru.

Podczas koncertu życzeń przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli pracownikom oświaty upominki i zaprezentowali przygotowany film, w którym uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia nauczycielom.

Na zakończenie nauczyciele wysłuchali „Sto lat” w wykonaniu szkolnego chóru.

Linki

<