Home » Aktualności » Kolędowa szansa na sukces

Kolędowa szansa na sukces

22 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Ks. Bp Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła się kolejna edycja Kolędowej szansy na sukces. Przesłuchania rozpoczął występ chóru „Cantabile”, który zaprezentował pastorałkę pt. „Przylecieli aniołkowie”. Następnie prowadząca uroczystość – Julia Mianecka powitała uczestników i słuchaczy, a także panie: Ewelinę Pawluk, Martynę Siemiątkowską i Ewę Graczyk-Zawiślak, które oceniały tegoroczne występy.

W „Kolędowej szansie na sukces 2023” wzięło udział 25 wykonawców z klas 1-7, którzy interpretowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Popularnością cieszyły się między innymi: „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bosy pastuszek”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” i „Skrzypi wóz”.

Podczas tegorocznego konkursu kolęd i pastorałek jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

 

Kl. I-III:

I miejsce ex aequo: Nikola Krezymon i Pola Banacka;

II miejsce ex aequo: Julia Witkowska i Emanuel Grubalski;

III miejsce ex aequo: Kornelia Dembkowska, Oliwia i Julia Filarskie;

 

Kl.  IV-VII:

I miejsce ex aequo: Maria Gross i Gabriela Zakrzewska;

II miejsce ex aequo: Julia Mianecka i Milena Olek;

III miejsca –  nie przyznano.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

Tegoroczne przesłuchania przebiegały w miłej, serdecznej i pełnej ciepła atmosferze. Soliści wspierali się nawzajem i dbali o przyjazny nastrój, gdyż z widowni dał się słyszeć śpiew towarzyszący. Podczas obrad jury wystąpił ponownie chór „Cantabile”, który wykonał piosenkę pt. „Bo idą święta”, a następnie Dagmara Grubalska – uczennica klasy pierwszej zagrała na pianinie „Lulajże Jezuniu”.

Na zakończenie uroczystości do śpiewu została zaangażowana publiczność, w której wykonaniu mogliśmy usłyszeć polskie kolędy tj. „Dzień jeden w roku”, „Maleńka Miłość” i „Świeć gwiazdeczko”.

Dziękujemy wszystkim wokalistom za piękne interpretacje kolęd i pastorałek, a także życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Organizatorem uroczystości była pani Żaneta Markowska-Dykre.

 

Wesołych Świąt!

Linki

grudzień 2023
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content